Plastová okna

Informace o plastových oknech, parametry a specifikace, barevné provedení


Základní informace o plastových oknech

Okna jsou vyráběny z německých profilů,  které se vyznačují pevností, stálobarevností, odolností vůči povětrnostním vlivům a působivým vzhledem.
Plastová okna a dveře lze použít samozřejmě pro střešní okna. V dnešní době jsou moderní plastová garážová vrata. Okenní profily je vyrobeny z vysoce kvalitního PVC materiálu, který se vyznačuje pevností, stálobarevností, odolností proti UV záření a povětrnostním vlivům. Má vynikající tepelně-izolační vlastnosti: Uf=0,9-1,4W/m2K – dle typu profilu . Je opatřen CERTIFIKÁTEM Centra stavebního inženýrství ve Zlíně, a.s. Certifikováno včetně výztuhy.

Každý profil je od požadované délky (70cm ) vyztužen potřebnou žárově zinkovanou ocelovou výztuhou.

Kování MACO dodává oknům vysoké užitné vlastnosti, kdy je možno okno zafixovat až do 4 různých poloh a zaručit tak optimální klima obytných prostor. Na přání můžeme dodat kování se zvýšenou bezpečností, které zamezí vniknutí do objektu přes násilné působení na kování.

Široká škála skel zaručuje uspokojení Vašich požadavků na tepelnou a zvukovou ochranu.

 

Plastová okna a specifikace profilů

Okenní profil je vyroben z vysoce kvalitního PVC materiálu, který se vyznačuje pevností, stálobarevností, odolností proti UV záření a povětrnostním vlivům. Má vynikající tepelně-izolační vlastnosti: U=1,2W/m2K. Je opatřen CERTIFIKÁTEM Centra stavebního inženýrství ve Zlíně, a.s. Certifikováno včetně výztuhy.

okenní profil plastová okna 1) Izolační sklo (více informací)
S pokovenou vrstvou pro lepší izolační vlastnosti. Meziskelní prostor vyplněný argonem, což je plyn s nízkou tepelnou vodivostí. Lze nabídnout všechny druhy skel od běžných izolačních, přes protihlukové, bezpečnostní a protisluneční.
2) Těsnění
Materiál na bázi syntetického silikonu. Svými vlastnostmi zaručuje dlouhou životnost, neboť je odolný proti povětrnostním vlivům. Doporučujeme černé provedení, lze dodat i šedé .
3) Distanční rámeček (více informací)
Svou konstrukcí zaručuje vynikající vlastnosti. Nerezové jádro dodává potřebnou pevnost a plastový plášt zlepšuje izolační vlastnosti. Tato kombinace poskytuje dlouhou životnost, vynikající izolaci a potřebnou pevnost. Standardně dodáván v šedé barvě, lze dodat i světle hnědý.
4) Komory v rámu i křídle
Konstrukce komor a jejich šířka jsou jednou z určujících vlastností pro tepelnou izolaci profilu. Profil  se vyznačuje pravidelným členěním vnitřního prostoru profilu a proto každá komora ideálně ovlivňuje celkové izolační vlastnosti.
5) Kování (více informací)
Masivní kování MACO s trojitou povrchovou úpravou pro maximální životnost a bezpečnost. Tento rakouský výrobce patří mezi evropskou špičku v okenním kování. Na první pohled poznáte jeho kování jež se vyznačuje masivností uzavíracích bodů.
6) Žárově zinkovaná výztuha
V našich výrobcích jsou použity pouze žárově zinkované ocelové výztuhy jež dodávají plastovým prvkům potřebnou statiku. Vždy je dbáno na to, aby výztuhy nejen v nadměrných prvcích měli potřebnou tloušťku a pevnost.
7) Vnější plášť profilu
Všechny hlavní profily mají maximální tlouštku vnějších stěn dle třídy A.

 

Plastová okna jsou:

 • ODOLNÁ - Okna z plastových profilů se snadno ošetřují a jsou nenáročná na údržbu. Díky kvalitnímu PVC z něhož jsou vyrobena odolávají všem povětrnostním vlivům a ani po dlouhých letech nemění svůj vzhled. Dlouhá životnost je tak zaručena
 • FLEXIBILNÍ - Díky široké škále profilů je možné realizovat požadavky zákazníka bez ohledu na vzhledová a barevná omezení. Způsob jejich zpracování umožnuje realizovat libovolné tvarové představy.
 • KOMFORTNÍ - Moderní okna z šestikomorových profilů zajištují, že teplo zůstane uvnitř a hluk venku. Poskytnou Vám bezpečnost jistotu a nezaměnitelnou atmosféru bydlení.
 • ÚSPORNÁ - Okna z plastových profilů se vyznačují svou konstrukcí, zvětšenou stavební hloubkou a dostatečným počtem komor. Samotný m PVC profil v komorovém provedení je ideální izolační materiál, který zaručuje, že ztráty energií prostupem přes profil budou minimální. Díky oknům z plastových profilů Gealan uspoříte spoustu peněz a navíc přispějete k ochraně životního prostředí.
 • BEZPEČNÁ - Zejména provedení profilu se středovým těsněním znemožnuje jinak poměrně jednoduché a běžné vypáčení okeního křídla. V provedení bezpečnostního okna je ochrana pře zloději zaručena
 • FASCINUJÍCÍ - Výrobce profilů dodává nejen širokou škálu běžných imitací dřeva, ale také vyrábí profily jedinečnou technologií koextruze tvrzeného akrylátů, kdy nabízí škalů barevných sametových povrchů, jež předčí všechny ostatní svou odloností a sametovým vzhledem.

A pokud je Vám i toto málo, můžete si vybrat unikátní systém Aluklip, kdy je plášt okna z exleriéru možné aplikovat jakékoli barevné provedení. Prostě Gealan Vám nabízí neomezené berevné provedení jež dodá dle Vašeho vkusu fasádě domu naprosto neopakovatelný a originální vzhled.

 

Vzhled a barevnost

Vzhled má vedle funkčních kritérií oken také podstatnou a důležitou roli. U PVC oken jsou v obvyklé nabídce rovné tvary, ale také čím dál častěji se objevují oblé tvary přesazených křídel. Podobu eurooken lze inovovat např. použitím okenních příček, volbou barvy okapnice a jiných komodit. Okna v kombinaci dřeva a hliníku se vyrábějí hned v pěti různorodých designech. Z nabídky našich oken si zvolíte ta nejlepší okna i vy.

Škála barev pro individuální materiály je nevyčerpatelná, plast a hliník lze zdobit opravdu různě. U eurooken lze barevnost oken odlišovat například tónováním, možnosti jsou různé a spočívají zejména na použité dřevině. Žádané u plastu i hliníku jsou tzv. dřevodekory, ale také popelavá barva plastových oken, která napodobuje hliník. Plastová okna je možné dekorovat v rozdílných designech jak z interiéru, tak z exteriéru okna a zkoordinovat je tak s celkovým vzhledem domu či bytu.

 

Montáž oken odborníkem

Odborná montáž oken profesionálem je pro perfektní funkčnost oken rozhodující. Vhodné je nechat si nová okna profesionálně namontovat odborníky, kteří jsou doporučeni dodavatelem nových oken. Pouze tak má možnost dodavatel oken zaručit plnou záruku na okna pod dobu až 5 let.

Jsme jedním s předních výrobců dveří a oken z PVC a hliníku v Evropě, přítomných na trhu od roku 1998. Naše ekologické, energeticky úsporné okna a dveře, jsou vyrobeny z materiálů s využitím inovativních technologií. Před tím, než svou objednávku dostanete, jsou naše produkty podrobeny rozsáhlému testování v prestižních výzkumných ústavech, ve kterých jsou zpracovány výsledky těchto testů, poté je vystaven certifikát jakosti. Výsledky testů našich komponentů daleko přesahují dané standardy.

To zaručuje spolehlivost a jedinečnou kvalitu těchto komponentů, potvrzení a certifikáty, které jsme získaly, si můžete přečíst nebo stáhnout na webových stránkách naší firmy. S výrobou těchto komponentů jsme si stanovily cíl být silnou firmou, která je zaměřena na všechny skupiny zákazníků. Tím, že vyrábíme dle norem ISO 9001, jsme se zavázali postupovat tak, aby byla zakázka perfektně provedena a zákazník měl veškerý proces pod dohledem, a to od vytvoření cenové nabídky až po samotnou montáž oken odborníkem.

Zaručujeme se k provedení rychlé a kvalitní zakázky, na kterou se dohodneme. Samozřejmostí, kterou poskytujeme je záruční i pozáruční servis.
Disponujeme certifikáty kvality našich komponentů a poskytujeme je k nahlédnutí i stažení v  tiskové kvalitě na našich webových stránkách.
Všechny naše komodity splňují zákonné normy a předpisy pro ČR. Naše přísné nároky na kvalitu splňují i dodavatelé doplňků oken a dveří. Zejména se jedná o žaluzie, rolety, parapety, markýzy a další.

 

Výhody plastových oken

Hlavní předností plastových oken je jejich bezúdržbovost, okna stačí jenom omýt vodou a saponátem, nepotřebují žádnou zvláštní péči o povrch plastu.

Cena plastových oken je v komparaci s dřevěnými nebo hliníkovými okny podobných parametrů nižší. Poměr nákladů při jejich pořízení a získané hodnoty je u plastových oken nadmíru příznivý.

Plastová okna prodělala v uplynulých letech podstatnými proměnami zejména, a to z hlediska tepelně izolačních vlastností i možností užití. Z pohledu funkčnosti je také důležité, aby si okna i po mnohaleté době zachovala vzhledovou i tvarovou stálost a nedeformovala se. Zákazník by si měl v této spojitosti pečlivě potvrdit původ oken, jakost a vlastnost jejích profilů a zvláště použité kovové výztuže oken.

Výhody oken v kostce:

 • Dlouhodobá životnost,
 • redukovaná cyrkulace vzduchu,
 • odolnost proti větru i bouři,
 • zcela vodotěsné proti dešti,
 • vynikající zvuková izolace,
 • tepelná izolace proti teplu a chladu,
 • energetická úspornost,
 • větší bezpečnost,
 • vysoká odolnost proti nárazu, pevná uPVC
 • četné bezpečnostní prvky.

 

 

Dále z nabídky plastová okna:

Vybrané realizace
V okno - vybrané realizace
stavba měsíce v-okno

HARMONY Medical & Wellness

08.06.2015 Dodávka a realizace hliníkových oken a dveří, fasády u bazénu a také bezbariérových dveří altánu.

Aktuálně
Úspěchy v cyklistice Davida Studýnky

Firma V-okno má mezi sebou sportovně nadaného zaměstnance - je jím David Studýnka.

Nová zelená úsporám

Třetí výzva dotačního programu Zelená úsporám pro rodinné domy. Pro rok 2015 - 2021!

Nová izolační 2 skla a 3 skla

Nově používáme nová izolační 2 skla a 3 skla s lepším prostupem slunečního záření.

Produktový katalog 2015

Stáhněte si náš nový produktový katalog V okno pro rok 2015.

Anketa
Dáváte přednost plastovým oknům před dřevěnými a proč?
Ano, oceňuji že jsou bezúdržbová
výsledek ankety
23
Ano, poněvadž jsou levnější
výsledek ankety
2
Materiály neřeším, chci okna od vaší společnosti
výsledek ankety
2
Ano, mají větší životnost
výsledek ankety
2
Ne, preferuji dřevěná okna
výsledek ankety
16
Ne, preferuji hliníková okna
výsledek ankety
4
 


Archiv anket
KONTAKTY na V okno s.r.o.

Adresa: Skaštice 149, Kroměříž
Tel.: +420 573 341 992
FAX: +420 573 331 959
Email.: info@v-okno.cz, web:
Mapa webu: V okno
Jsme na Google+

Firmy které nás baví:

Pro kontrolu zaměstnanců používáme alkohol testery od - Alkohol tester.cz
České kotouče na řezání plastových profilů od - Pilové kotouče GSP
Cestujeme s vybavením od Antiradary.eu
Pro vybaveni interierů spolupracujeme s - Sprchové kouty.as
LD Okna (Jižní čechy)
Při obchodních pojiždkách po velkých městech používáme skládací kola od firmy AZUB. Další