Příslušenství k oknům a dveřím (žaluzie, sítě, parapety, kliky...)

Příslušenství k plastovým oknům a dveřím


Příslušenství k plastovým dveřím a vzory skla

V součastné době si můžete vybrat z několika druhů doplňků k plastovým dveřím jako jsou:

 • Kliky
 • Klepátka
 • Kukátka
 • Poštovní vhozy

příslušenství ke dveřím a plastovým oknům
Kliknutím na obrázek nebo zde, stáhnete soubor .pdf s příslušenstvím

 

Žaluzie - plastová okna, příslušenství

Nejběžnější způsob protisluneční ochrany pro plastová okna. Dodávány v široké škále barevného provedení , případně imitaci dřeva. Celý mechanismus lze barevně přizpůsobit interiéru okna, dokonce v provedení imitace dřeva. Dostatečná síla hliníkových lamel zaručuje kvalitní provoz. Naklápění a vytahování lamel okkeních žaluzií je prováděno řetízkem. Žaluzii lze v každé poloze vytažení naklopit dle potřeby a ji naprosto regulovat dle vašich potřeb Žaluzie jsou standardně dodávány v celostínícím provedení, tzn. že při zavřeném stavu nejsou patrné žádné perforace jako u běžných žaluzií. Žaluzie se montují do zasklívacích lišt okolo oken v interiéru, vedeny jsou bočními silony.

Žaluzie STYLE:
Horizontální žaluzie je základním modelem produktové řady  určené pro prakticky všechny typy plastových a dřevěných oken.
Je vyráběna a dodávána s plastovými bočními krytkami převodovek. Díky konstrukčínmu řešení krytek je možné při montáži žaluzie upravovat polohu převodovek, a to v rozmězí 5mm.
Její výhodou je především jednoduchost, rychlost montáže, minimální údržba a cenová dostupnost. Díky tomu se stala nejpoužívanější žaluzií do plastových oken a euro oken.

Žaluzie BRILIANT:
Jedná se o model produktové řady  určené pro prakticky všechny typy plastových oken.
Žaluzie se vyrábí a dodává s plechovou krycí lištou v  elegantním oblém tvaru. Díky svému designu dotváří celkovou vizáž moderního interiéru. Krycí lišta je zakončena tenkými plastovými krytkami ve stejné barvě krycí lišty.
Technické i estetické provedení této žaluzie ji staví do pozice jak špičkového modelu produktové řady , tak nejlepšího modelu žaluzie v celé typové nabídce žaluzií. Její výhodou je estetičnost a cenová dostupnot.

Barevné provedení žaluzií zde.

Protihmyzové sítě - důležité příslušenství plastových oken

Sítě proti hmyzu jsou neúčinější přirozenou překážkou proti pronikání hmyzu do interiéru. Vyznačují se moderním designem a jejich velkou předností je snadná demontáž díky uchycovacím klipsům, takže v zimním období je můžete bez problémů demontovat. Okenní sítě se doporučují do ventilačních oken, která jsou nejčastěji otevřená. Okenní sítě jsou uchyceny napevno. Dveřní sítě jsou dfc. samostatné dveře, které se otevírají na opačnou stranu k dveřím. Síťovina je šedé barvy a jedná se o skelné vlákno potažené plastem. Životnost je prakticky neomezená. Rámečky sítěk se dodávají bud v barvě (bílá , hnědá ) nebo v imitaci dřeva.

Parapety - plastová okna, příslušenství

K dokonalému vzhledu okna samozřejmě patří parapety . Vnitřní parapety se vyrábí z vodovzdorné překližky s povrchovou laminací . Jsou ukončeny elegatními plastovými krytka v barevném provedení ladícím s barvou parapetu. Vyznačují se vynikajícími vlastnostmi jako je pevnost , odolnost , nejsou náchylné na změny tvaru (kroucení) a barvy . Bez problému odolávají všem náročným podmínkám v blízkosti oken . To že jsou maximálně odolné dokazuje , že ve stejném provedení se vyrábí i kuchyňské desky .Dlouholeté zkušenosti ukazují , že toto je nejlepší volba pro vnitřní parapet .

 • Nabízené hloubky parapetů plastových oken : 100-580mm
 • Maximální délka : 4100mm
 • Tloušťka : 16/33mm deska/zakončení
 • Barevné provedení : bílá , mramor , tmavý dub ,mahagon , světlý dub , světlá třešeň

Lze také na přání dodat interiérové plastové parapety z kvalitního plastu s vnitřními zpevňujícími přepážkami a povrchovou PVC fólií . Rozšiřují nabídku o další imitace dřeva , zejména o žádaný zlatý dub . Ukončení také pomocí elegantních krytek .

 • Nabízené hloubky : 100-600mm
 • Barevné provedení : bílá , mramor , buk , zlatý dub , třešeň , ořech , mahagon , tmavý dub

Venkovní parapety jsou vyrobeny z 2mm tažené slitiny AL v eloxované úpravě . Materiál i povrchová úprava se vyznačují dlouhou životností , odolností proti poškrábání , stálobarevností . Otvory pro šroubky jsou oválného tvaru pro možnost dilatace . Dodávány s elegantními krytkami z kvalitního plastu jež systémově řeší napojení na fasádu a znemožnují podtékání vody do stavby .

 • Nabízené hloubky: 50-360mm
 • Maximální délka: 6000mm
 • Barevné provedení: bílá , hnědá , stříbrná , světle hnědá – bronz

Kliky plastových oken

Hlavními přednostmi okenních klik je jejich plynulý chod , precizní zpracování a bezproblémová funkčnost po řadu let . Svým vzhledem ideálně doplní design okna . Dodávány jsou v několika barevných provedeních . velký důraz je kladen na jejich bezpečnost jak po stránce manipulace , tak proti vloupání , kdy se nabízí speciální modely . Klika okenní má 3-4 základní polohy . Tři polohy v provedení bez mikroventilace a čtyři s mirkoventilací . Díky svému provedení s krytkou celého štítku jsou elegantně skryty montážní šroubky .

Kliky se zvýšenou bezpečností
Jedná se o kliky, které mají přidanou funkci zajištující vyšší bezpečnost proti nechtěné manipulaci proti zlodějům. Jsou určeny pro okna se zvýšenou bezpečností a okna s certifikovanou bezpečností . Jejich hlavní vlastností je , že nejdou odvrtat z druhé strany a navíc mají pojistku (tlačítko nebo klíček ) proti tzv. vyháčkování. Obrázek bezpečnostních klik MACO v provedení s tlačítkem a klíčkem.

Kliky proti nežádoucí manipulaci
Tento typ klik je vybaven klíčkem proti nežádoucí manipulaci. Určen zejména jako dětská pojistka , do škol a pod . Podobnou funkci má také tzv. dětská pojistka , kterou lze však umožnit větrání .Více informací v sekci doplnkové kování.

 

Kliky dveří a oken / Madla

Připravili jsme pro vás přehled námi nabízených klik ke dveřím a madel. Obrázek ve vysokém rozišení stahujte zde.

 

Rolety - plastová okna, příslušenství

Roleta je nejúčinnější stínící technika . díky tomu že je umístěna v exteriéru nepropouští téměř žádnou sluneční energii . navíc má i protihlukovou a částečně bezpečnostní funkci . Významná je také její tepelná izolace . A samozřejmě dokonale chrání před zvědavými pohledy. Každá roleta se skládá z navíjecího mechanismu a hliníkové lamely s kvalitní povrchovou úpravou v několika volitelných barevných provedeních . Rolety mohou být ovládány ručně nebo motorovým pohonem .

Hliníkové lamely

 • vyrobeny ze silnostěných hliníkových pásů
 • vyznačují se vysokou pevností , stabilitou a barevnou stálostí
 • vysoké izolační schopnosti
 • ochrana proti vloupání
 • lze použít do velkých rozměrů

Typy rolet

 • předokenní rolety
 • předokenní rolety k zaomítání

Předokenní rolety

Roletová schránka je montována před okno .
Lze ji montovat dodatečně na již zabudované okno . Pokud je objednána současně s oknem , doporučujeme umístit nad okno rozšiřovací profily na které bude roleta namontována .
Tím se zvýší celková izolace v prostoru rolety , dosáhne se ideálního vzhledu a navíc lze profily z interiéru zednicky zapravit , takže nepůsobí rušivě.
Kastlíky jsou viditelné a doplňují celkový dojem fasády .Montáž se provádí nejlépe až po konečném nátěru fasády . Před montáží rolet by měly být osazeny parapety .

výška okna (mm) velikost schránky (mm)
  výška hloubka
do 1.500 138 138
do 2.100 165 165
do 2.900 180 180


Předokenní rolety k zaomítání

Roletová schránka je usazena před plastovým oknem o po omítnutí není viditelná . Součástí přední rolety je deska pro zaomítání nebo nalepení tepelné izolace . 

výška okna (mm) velikost schránky (mm) Otvor v překladu (mm)
  výška hloubka výška nad rámem hloubka špalety
do 1.500 138 138 150 170
do 2.100 165 165 170 200
do 2.900 180 180 190 215
Vybrané realizace
V okno - vybrané realizace
stavba měsíce v-okno

HARMONY Medical & Wellness

08.06.2015 Dodávka a realizace hliníkových oken a dveří, fasády u bazénu a také bezbariérových dveří altánu.

Aktuálně
Úspěchy v cyklistice Davida Studýnky

Firma V-okno má mezi sebou sportovně nadaného zaměstnance - je jím David Studýnka.

Nová zelená úsporám

Třetí výzva dotačního programu Zelená úsporám pro rodinné domy. Pro rok 2015 - 2021!

Nová izolační 2 skla a 3 skla

Nově používáme nová izolační 2 skla a 3 skla s lepším prostupem slunečního záření.

Produktový katalog 2015

Stáhněte si náš nový produktový katalog V okno pro rok 2015.

Anketa
Dáváte přednost plastovým oknům před dřevěnými a proč?
Ano, oceňuji že jsou bezúdržbová
výsledek ankety
20
Ano, poněvadž jsou levnější
výsledek ankety
1
Materiály neřeším, chci okna od vaší společnosti
výsledek ankety
2
Ano, mají větší životnost
výsledek ankety
1
Ne, preferuji dřevěná okna
výsledek ankety
15
Ne, preferuji hliníková okna
výsledek ankety
3
 


Archiv anket
KONTAKTY na V okno s.r.o.

Adresa: Skaštice 149, Kroměříž
Tel.: +420 573 341 992
FAX: +420 573 331 959
Email.: info@v-okno.cz, web:
Mapa webu: V okno
Jsme na Google+

Firmy které nás baví:

Pro kontrolu zaměstnanců používáme alkohol testery od - Alkohol tester.cz
České kotouče na řezání plastových profilů od - Pilové kotouče GSP
Cestujeme s vybavením od Antiradary.eu
Pro vybaveni interierů spolupracujeme s - Sprchové kouty.as
LD Okna (Jižní čechy)
Při obchodních pojiždkách po velkých městech používáme skládací kola od firmy AZUB. Další