Tradiční český výrobce
plastových i hliníkových oken a dveří


Používáme německé profily Používáme německé profily

Zeptejte se nás: 573 504 131 739 559 051 (servis)

Proč zvolit V okno?

  Český výrobce
německá kvalita
  Rodinná firma od 1998
  Vlastní výrobní haly
  Servis do 10 dní
  Kalkulace
poradenství ZDARMA
8. ročník festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně
8. ročník festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně

Letos se konal již 8. ročník festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně. Celkem se na start za tým V okno postavily tři štafety a šest odvážlivců, kteří si troufli na 10 kilometrů

Dne 29. ledna proběhl turnaj mladších přípravek.
Dne 29. ledna proběhl turnaj mladších přípravek.

Dne 29. ledna proběhl turnaj mladších přípravek, kde jsme byli hlavním sponzorem. Vokno CUPu se zúčastnilo celkem 7 týmu. Děkujeme Všem zúčastněným, trenérům, rodičům a hlavně dětem za krásnou neděli.

Filmový půlmaraton ve Zlíně
Filmový půlmaraton ve Zlíně

I letos jsme podpořili sportovního ducha a zúčastnili se Filmového půlmaratonu ve Zlíně. Poměřili jsme síly ve 3 štafetách a 4 bězci si zaběhli 10,2 km. Vydařená akce.

Archiv novinek

Jak postupovat při výměně oken?

Jak postupovat při výměně oken?

Největším strašákem výměny oken u lidí je zajisté zásah do klasického běhu domácnosti což mnoho lidí odrazuje. Dále to je několik dní přítomnosti řemeslníků a nepořádku při práci. Nebo si zvolit raděj neustálý boj s nočními můrami našich oken? Zajisté každý obětuje pár dní zásahu do chodu domácnosti na úkor zvýšení pohodlý svého bydlení bez neustálých problémů starých oken.

Jak postupovat při výměně plastových oken?

Největším strašákem výměny oken u lidí je zajisté zásah do klasického běhu domácnosti což mnoho lidí odrazuje. Dále to je několik dní přítomnosti řemeslníků a nepořádku při práci. Nebo si zvolit raděj neustálý boj s nočními můrami našich oken? Zajisté každý obětuje pár dní zásahu do chodu domácnosti na úkor zvýšení pohodlý svého bydlení bez neustálých problémů starých oken. Okna jsou důležitou částí bydlení a proto by jsme si měli říct jak správně postupovat při jejich výměně. Nebude zde uvedeno, že si máte vybrat zrovna tento nebo tento konkrétní typ oken nebo tu a nebo-li tu firmu ani jak na objednávku a tak dále. Budeme se bavit přímo o krocích a opatření co hlídat, aby výměna oken proběhla co nejrychleji a nejkvalitněji a hlavně, aby z nových plastových oken měli majitelé maximální spokojenost, ale i plastových dveří.

  1. Prvním krokem bude příprava na samotnou výměnu oken. Zajisté jak u všeho tak i zde je důležitý první dojem. Jestli montážní parta přijede včas a jakým stylem mají dovezené okna chráněny proti poškození. Před vlastním uložením oken je důležité dbát na ochranu samotných oken před odřením nebo poškrábaním. A proto je vhodné chránit okna polystyrenem nebo tvrdým kartonem. Nezapomenout i na ochranu topných těles a nábytku v blízkosti samotné výměny oken. Je důležité k místu výměny mít přibližně jeden metr volného prostoru pro přístup a taktéž chránit samotnou podlahu starými koberci, kartony, dekami atd... Montážní parta by měla ještě před začátkem prací zkontrolovat rozměry a specifikace jestli vše souhlasí s objednávkou a odpovídá skutečným rozměrům, ale i zakrytí okolí vyměňovaných oken.

  2. Druhým bodem bude demontáž starých oken. Nejprve dojde k vysazení oken. Následuje jejich odnesení a uložení na bezpečné místo. Dále dojde k naříznutí starého rámu po obvodu a jeho opatrné vylámání a rozebrání. Tyto práce musí být tak prováděny, aby nedošlo k poškození ostění. Nový otvor je pak nucen doupravit dle konkrétního případu, někdy více, někdy méně. Tyto úpravy otvoru musí být prováděny pečlivě a přesně, aby svojimi pracemi nenarušili okolní konstrukci.

  3. V třetím bodu přecházíme k přípravě na uložení nových plastových oken. Do již připraveného otvoru, pokud bylo součástí objednávky budeme lepit na rámy parotěsné nebo paropropustné pásky. Parotěsná páska zabraňuje plesnivění okolo oken a paropropustná zabraňuje zatékání. Nyní přejdeme k osazení samotného okennímu rámu do připraveného rámu. Poté se podloží nenasákavými podložkami. Umístěný rám se nyní vyrovná a zajistí pomocí vymezovacích klínů. Tuto rovnost jak ve svislé tak vodorovné poloze je důležité průběžně kontrolovat. Po definitivním uložením se rám zaklínuje a rozepře proti možnému prohnutí.

  4. Ve čtvrtém bodě přecházíme konečně k montáži nových oken. Na rámy upevníme páskové montážní kotvy. Kotvení oken provádíme pomocí dilatačních plechových kotev nikdy ne vrtáním turbošroubů. Taktéž poloha kotev má své kritéria a to vzdálenost od rohu i mezi sebou. Poté se do zdiva upevní pomocí kotevních šroubů kotevní pásky. Spáry mezi rámem a ostěním je nutné pečlivě vyplnit polyuretanovou montážní pěnou. Po zatuhnutí se odejmou klíny a zbylé mezery vyplní PUR pěnou a zkontroluje. Po zatuhnutí se opatrně ořeže přečnívající polyuretanovou pěna, aby se nepoškrábali nové okna. Nyní se umístí okenní křídla a zkontroluje jejich správná funkčnost. Při nedostatcích funkčnosti proběhne ještě jejich doseřízení.

  5. Jako pátý bod jsou zednické začišťovací práce kolem oken. Nově instalována okna musí mít i správné začištění ostění. U oken s rovným ostěním se nejprve větší nerovnosti srovnají jádrovou omítkou nebo fasádním lepidlem a poté až finální začištění kvalitní sádrovou omítkou. Špaletové okna po výměně oken obsahují dutiny, které je nejlepší vyplnit deskami extrudovaného polystyrenu. Zajisté tento problém neřešit dozdíváním porobetonem z důvodu nasákavosti. Poté doplnit na ostění parotěsné pásky. Ostění pak opatříme fasádní mřížkou a zarovná se pomocí fasádního lepidla. A následně se zakončí nanesením kvalitní sádrové omítky a poté se přilepí interierové a exterierové parapety.

  6. Na závěr dokončovací práce jako je kompletace plastových oken, kontrola, úklid a předání zákazníkovi. Jestli byly součástí objednávky i žaluzie tak se provede jejich domontování a seřízení s kontrolou. Následně se okna zkontrolují a všechny nečistoty, jak na oknách tak v okolí oken musí být vyčištěny. Po uklidových pracích se zkontroluje funkčnost i kvalita provedení celku a předvede se zákazníkovi. Posledním krokem je předání a následné odvezení nahromaděného materiálu na ekologickou likvidaci.
Přehled kontaktů

V okno s.r.o
Skaštice 149, Kroměříž

Tel.: +420 573 504 131
Email:
Web: V okno

Zobrazení: Klasické / Mobilní

Aplikace VOKNO

Stáhněte si aplikaci VOKNO! V aplikaci naleznete nejen užitečné informace, konfigurator barev oken, ale také interaktivní poptávku, kdy jen vyfotíte Vaše okna a my Vám naceníme jejich realizaci.

V OKNO v App Storu V OKNO - okna a dveře - Apps on Google Play
  • googleplus
  • youtube
  • instagram
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím