Tradiční český výrobce
plastových i hliníkových oken a dveří


Používáme německé profily Používáme německé profily

Zeptejte se nás: 573 504 131 739 559 051 (servis)

Proč zvolit V okno?

  Český výrobce
německá kvalita
  Rodinná firma od 1998
  Vlastní výrobní haly
  Servis do 10 dní
  Kalkulace
poradenství ZDARMA
Filmový půlmaraton ve Zlíně
Filmový půlmaraton ve Zlíně

I letos jsme podpořili sportovního ducha a zúčastnili se Filmového půlmaratonu ve Zlíně. Poměřili jsme síly ve 3 štafetách a 4 bězci si zaběhli 10,2 km. Vydařená akce.

Festivalový půlmaraton - Zlín
Festivalový půlmaraton - Zlín

V neděli 12. 9. 2021 jsme jako firma podpořili sportovního ducha a zaběhli dvě štafety na festlivalovém půlmaratonu ve Zlíně. Našli se i odvážlivci co si dali 10,5 km a 21 km.

Půlmaraton Zlín
Půlmaraton Zlín

Dne 12. 9. 2020 jsme se zúčastnili štafetového půlmaratonu v rámci 60. Filmového festivalu ve Zlíně. Na start vyběhli 2 štafety V okno a 4 odvážlivci co si dali 10,2 km.

Archiv novinek

Jak správně větrat

Jak správně větrat

Důležitým bodem je správné větrání. I několikrát denně krátkým intervalem. Zdravé klima nám udává, že by vlhkost v místnosti měla mít 40 až 60% vlhkosti vzduchu. K jeho správnému měření nám napomohou měřiče vlhkosti. Nový čerstvý vzduch nám tuto vlhkost sráží dole a díky měřičům vlhkosti poznáme ideální stav vzduchu v místnosti.

Vlhkost a větrání z pohledu plastových oken

Důležitým bodem je správné větrání. I několikrát denně krátkým intervalem. Zdravé klima nám udává, že by vlhkost v místnosti měla mít 40 až 60% vlhkosti vzduchu. K jeho správnému měření nám napomohou měřiče vlhkosti. Nový čerstvý vzduch nám tuto vlhkost sráží dole a díky měřičům vlhkosti poznáme ideální stav vzduchu v místnosti.

Zastíněná místnost jak venkovními konstrukcemi tak vnějšími, jako jsou rolety záclony a tak podobně nebo i příliš rostlin mohou vést k rosení skel ze vnitř. Po začátku rosení oken a až vzniku plísní je tedy možným činitelem vlhkost vzduchu v místnosti. Častá a správná výměna těmto příčinám zamezuje.

Narozdíl od starších oken, kde tyto projevy vlhkosti, rosení a až plísní jsou z důvodu špatné těsnosti oken. Díky této neťesnosti u starších oken probíhalo i neustálé menší větrání, ale i vysokým tepelným ztrátám. Oproti tomu plastová okna, které z důvodu energetických úspor jsou uzavřena velmi těsně nedochází k jejich malé samovolné ventilaci. A proto by jsme měli správně obměňovat vzduch v místnosti větráním. V obydlí tím pádem dochází k neustálému vzniku vlhkosti bez možnosti samovolného větrání.

Nejčastějšími tvůrci vlhkosti v domácnostech jsou činnosti jako vaření, sušení prádla, koupání, rostliny, žehlením a tak podobně. Těmito činnostmi vzniká pára, která je pohlcována vzduchem. Tvůrcem vlhkosti jsou i lidé, kteří navyšují odpařováním míru vlhkosti. A v neposlední řadě mezi těmito tvůrci uvedu i příliš zateplené zdi z vnitřní strany, které tím pádem nemohou dostatečně odvětrávat vlhkost zdiva směrem ven z obydlí.

Pokud zůstane vlhkost uvnitř obydlí dél a nebude se dále řešit klesne teplota nejchladnější plochy v místnosti na hodnotu rosného bodu a dojde k rosení skel, srážení vody a až ke vzniku plísní. Dojde k nezdravému klima v obydlí, ale i poškození zdí i nábytku.

 

A jak tedy správně větrat?

  • Větrání je ovlivněno ročním obdobím a vlhkostí ráno. Nejdůležitějšími místnostmi je ložnice, kupelka a kuchyň.
  • Nejideálnější je větrat během dne dvakrát až pětkrát po dobu zhruba deseti až patnácti minut.
  • Větrání ventilačkou není dostatečně efektivní a proto by mělo být větráno plastovými okny co nejvíc otevřenými.
  • Při větrání je vhodné mít i vypnuté topení.
  • Nepřehánět větrání do bodu, že by teplota v místnosti klesla pod 15 °C, protože v tu dobu nabírá vzduch více vlhkosti.
  • Větráním dojde k výměně teplého vlhkého vzduchu za nový suchý studený vzduch.
Přehled kontaktů

V okno s.r.o
Skaštice 149, Kroměříž

Tel.: +420 573 504 131
Email:
Web: V okno

Zobrazení: Klasické / Mobilní

Zpravodaj

Přihlášením k odběru novinek (newsletteru), získáte výhody v podobě akcí a slev na naše výrobky a služby. Dále také rady a informace typu seřízení oken a jak se o okna starat...

Přihlásit k odběru
  • googleplus
  • youtube
  • instagram
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím