Tradiční český výrobce
plastových i hliníkových oken a dveří


Používáme německé profily Používáme německé profily

Zeptejte se nás: 573 504 131 739 559 051 (servis)

Proč zvolit V okno?

  Český výrobce
německá kvalita
  Rodinná firma od 1998
  Vlastní výrobní haly
  Servis do 10 dní
  Kalkulace
poradenství ZDARMA
Tour de Formosa - AKTUALIZOVÁNO
Tour de Formosa - AKTUALIZOVÁNO

Pavel Pastrnek a David Studýnka z cyklistického oddílu SK SKIVELO neslyšících jsou na silničním etapovém závodě v Taiwanu...

Evropský pohár 3. kolo
Evropský pohár 3. kolo

Neslyšící cyklisté Pavel Pastrnek, Jan Čapek, David Studýnka, Lumír Vascily a Renata Šulákova vyrazili do Maďarska...

Evropský pohár 2. kolo
Evropský pohár 2. kolo

O víkendu se uskutečnilo druhé kolo Evropského poháru neslyšících v Radíkově nedaleko Olomouce.

Archiv novinek

Zimní zahrady - základní informace

Zimní zahrady - základní informace

Interiéry a exteriéry obytného domu či bytu jsou zcela odlišné a oddělené světy obvodovým zdivem. Dorozumívání s okolním světem přes toto rozmezí pak probíhá jen za pomocí oken, nebo prosklených dveří.

Využití zimních zahrad

 • Interiéry a exteriéry obytného domu či bytu jsou zcela odlišné a oddělené světy obvodovým zdivem. Dorozumívání s okolním světem přes toto rozmezí pak probíhá jen za pomocí oken, nebo prosklených dveří. Vyskytuje se však mezičlánek, který umožňuje uživateli prožívat obdobný komfort, jakým je bydlení v soukromém obytném interiéru i v nevlídném počasí.  Řešením je Zimní zahrada.
 • K vybudování zimní zahrady lze samozřejmě nalézt celou řadu odlišných důvodů , ať už prahnete po pěstování rostlin, maximalizaci svého obytného prostoru, anebo vylepšení klimatických podmínek a energetické úspoře. Je proto podstatné, dobře si předem promyslet, jaké cíle máte a které vize si chcete vyplnit. Zimní zahrada je místo, které je po celý rok vyhříváno sluncem a světlem, prostoupeno svěží zelení a vůní květin, otevírající se okolní přírodě, zahřívané hospodárnou sluneční energií, popřípadě i obdivované všemi hosty a kolemjdoucími jako skutečný klenot vašeho domu.
 • Díky dlouholetým vědomostem a spolupráci s výrobci profilových řad, se nám podařil navrhnout kompaktní systém splňující náročné nároky zákazníka za výhodných pořizovacích nákladů. I proto nyní padly všechny pověry a obavy a lidé se nebojí začlenit zimní zahrady do svých plánů při výstavbě nebo přestavbě rodinných domů.

Výhody zimních zahrad

 • Zateplení části domu – energetická úspora
 • Zvětšení obytné plochy
 • Brzká montáž
 • Střídmé požadavky na její údržbu
 • Příznivé pořizovací náklady

Praktičnost zahrad

Zimní zahrada se je schopna stát zelenou oázou ve vašeho domova , místem, které si zvolíte pro vaše snění, relaxaci či realizaci svých snů. Dobře uvážená a dokonale zrealizovaná zimní zahrada splní svému majiteli všechny předpoklady, pro které byla zřízena, ať už dychtí po pěstování rostlin, maximalizaci obytného místa, anebo zkvalitnění klimatických podmínek a energetické úspoře. Je proto důležité, dobře si dopředu rozvážit, jaké cíle máte a které představy si chcete vyplnit.

Před stavbou zimní zahrady je nutné zvážit, k jakému záměru má zimní zahrada sloužit. Na základě těchto představ, vaší zeměpisné polohy a klimatických podmínek Vašeho obydlí. Po zhodnocení těchto požadavků Vám naši specialisté pomohou vyprojektovat konstrukci zimní zahrady na míru.

 

Plastová konstrukce

Obvodová konstrukce zimních zahrad se vyrábí z profilů, které umožňují vysokou variabilitu . Jedná se o profily s 5 - ti nebo 6 - ti komorami, s vynikajícími tepelnými atributy, zpevněny jsou výztuhami z galvanizované oceli o tloušťce 1,5 mm. Konstrukci vytváří sestavy jednotlivých dílů, do kterých je eventuálně možné vsadit balkónové a vstupní dveře otvíravé, balkónové posuvně sklopné nebo otvíravé a doplnit sklopnými okny, které jsou ovládané např. pákovým ovladačem.

Obvodový plášť bývá častokrát zasklen izolačním dvojsklem. Vzhledem k orientaci světové strany a využití celoročního užívání, můžeme spojovat skla s regulací slunečního záření, omezující prostupování slunečních paprsků dovnitř a tím vylučovat nárůst teploty uvnitř zimní zahrady v letních měsících.

Zastřešení zimní zahrady představuje kompaktní střešní systém. Tímto systémem dosáhneme vytvoření střešní konstrukce s jednotlivými díly, do kterých je aplikován buď polykarbonát, nebo speciální střešní dvojsklo. Střechy zimních zahrad je samozřejmě možné vybavit i okapem.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Přehled kontaktů

V okno s.r.o
Skaštice 149, Kroměříž

Tel.: +420 573 504 131
Email:
Web: V okno

Zobrazení: Klasické / Mobilní

Zpravodaj

Přihlášením k odběru novinek (newsletteru), získáte výhody v podobě akcí a slev na naše výrobky a služby. Dále také rady a informace typu seřízení oken a jak se o okna starat...

Přihlásit k odběru
 • googleplus
 • youtube
 • instagram
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím