Tradiční český výrobce
plastových i hliníkových oken a dveří


Používáme německé profily Používáme německé profily

Zeptejte se nás: 573 504 131 739 559 051 (servis)

Proč zvolit V okno?

  Český výrobce
německá kvalita
  Rodinná firma od 1998
  Vlastní výrobní haly
  Servis do 10 dní
  Kalkulace
poradenství ZDARMA
8. ročník festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně
8. ročník festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně

Letos se konal již 8. ročník festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně. Celkem se na start za tým V okno postavily tři štafety a šest odvážlivců, kteří si troufli na 10 kilometrů

Dne 29. ledna proběhl turnaj mladších přípravek.
Dne 29. ledna proběhl turnaj mladších přípravek.

Dne 29. ledna proběhl turnaj mladších přípravek, kde jsme byli hlavním sponzorem. Vokno CUPu se zúčastnilo celkem 7 týmu. Děkujeme Všem zúčastněným, trenérům, rodičům a hlavně dětem za krásnou neděli.

Filmový půlmaraton ve Zlíně
Filmový půlmaraton ve Zlíně

I letos jsme podpořili sportovního ducha a zúčastnili se Filmového půlmaratonu ve Zlíně. Poměřili jsme síly ve 3 štafetách a 4 bězci si zaběhli 10,2 km. Vydařená akce.

Archiv novinek

Rosení plastových oken

Rosení plastových oken

Rosení skel patří mezi nejčastější problematiky u všech oken. Jedná se o srážení vodní páry a vody u oken i dveří. Tento jev je nejčastěji vyvoláván velkými teplotními výkyvy. Chybou oken bývá rosení jen velmi zřídka. Nječastěji se problém hledá v konkrétní místnosti nebo manipulaci s okny. Chyba na straně výrobce se převážně projeví tak, že k rosení dochází v meziprostoru izolačních skel.

Co si představit pod pojmem "rosení plastových oken"

Rosení skel patří mezi nejčastější problematiky u všech oken. Jedná se o srážení vodní páry a vody u oken i dveří. Tento jev je nejčastěji vyvoláván velkými teplotními výkyvy. Chybou oken bývá rosení jen velmi zřídka. Nječastěji se problém hledá v konkrétní místnosti nebo manipulaci s okny. Chyba na straně výrobce se převážně projeví tak, že k rosení dochází v meziprostoru izolačních skel. K tomuto případu dochází z důvodu netěsnosti, kde se do meziprostoru skel dostane nežádoucí vlhkost a následně na stěnách skel kondenzuje. K rosení zvenčí může docházet v případě, kdy vlhkost vekovního ovzduší je vysoká oproti teplotě skla a zároveň je i venkovní teplota vyšší. I tento typ je poměrně častý. I u tohoto problému se jedná o kondenzaci již zmíněných jevů, ale oproti předchozímu typu se jedná o rosení z venkovní strany skla. Z důvodu kvalitních izolačních oken, protože mají minimální tepelnou propustnost. Z toho důvodu není venkovní sklo, tak ohříváno únikem tepla zevnitř dané místnosti. Tento druh rosení ovlivňuje osušování skel, větrání, ohřívání, cirkulace vzduchu vnějšími vlivy.

Výhled z orosených oken se může zdát nejasný

Dalším nemilým zástupcem této problematiky je rosení zevnitř budovy. Tedy dochází ke kondenzování ze vnitřní strany skla i rámů plastových oken nebo dveří. Tato voda následně může stékat a nemile překvapit majitele. Tento aspekt dále napomáhá vlhnutí stěn v blízkosti oken. V horším případě se mohou objevit plísně vedoucí až k opadávání omítky a malby. Na tento typ rosení nejčastěji narazíme v zimě. Okna i dveře jsou ochlazovány zvenčí vlivem změn počasí a zevnitř působí taktéž rozdílné vlivy. Njsilnější intenzitu z pohledu změn teploty mají místnosti typů koupelek, kuchyní a tak podobně. Zde se vyskytuje již tak zmíněné velké množství vlhkosti. Ale nemusí jít jen o tento případ, ale na vině může být i například špatné větrání nebo neuvážené vytápění. Vlhkost je tvořena běžnými činnostmi, ale i jen přítomností většího počtu osob. Mezi běžné činnosti můžeme zahrnout například vaření, žehlení, cvičení, zalévaní květin a tak dále. A proto je u rosení důležité i větrání, které může působit preventivně proti rosení způsobené těmito vlivy.

Rosení skel oken sebou nese spousty nepříjemností

Nejčastějšími faktory jsou tedy neoostatečné větrání. Vlhký vzduch si nemůžeme držet v místnostech, ale musíme ho dostat ven. Jinak bude negativně působit na příčky, nosné zdi, okna a tak podobně. Druhým nejčastějším faktorem je neuvážené vytápění. Příliš přetopené místnosti nejsou ideální, ale horším případem je jeho opak. Kdy studený vzduch nestačí absorbovat všchnu vlchkost a ta se následně sráží. Posledním častým důvodem bude uvedeno nevhodné umístění ohniskového tepla nebo může být vyvoláno například i staženými žaluziemi, vnitřním parapetem, dlouhými stínícími objekty topidlu, jako jsou záclony, závěsy a tak podobně. Nedochází pak k dostatečnému ohřívání a sušení skel plastových oken.

Závěrem tedy lze říct, že rosení plastových oken zevnitř místnosti lze značně ovlivňovat svým chováním. Oproti meziprostorové, která není tak nadměrně vyvoláne důvody zevnitř budovy, ale zde se může jednat o špatné provedení plastových oken nebo dveří. Kondenzace vlhkosti se řadí mezi fyzikální jevy a z tohoto důvodu nebude nikdy možné jej uplně odstaranit, ale bude možné jejich rizika snížit na nejnišší minimum. V dalším článku si povíme jak s tímto strašákem jménem rosení plastových oken a dveří úspěšně zápasit.

Přehled kontaktů

V okno s.r.o
Skaštice 149, Kroměříž

Tel.: +420 573 504 131
Email:
Web: V okno

Zobrazení: Klasické / Mobilní

Aplikace VOKNO

Stáhněte si aplikaci VOKNO! V aplikaci naleznete nejen užitečné informace, konfigurator barev oken, ale také interaktivní poptávku, kdy jen vyfotíte Vaše okna a my Vám naceníme jejich realizaci.

V OKNO v App Storu V OKNO - okna a dveře - Apps on Google Play
  • googleplus
  • youtube
  • instagram
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím