Zeptejte se nás: 573 504 131 739 559 051 (servis)

Servis do 10 dní
  Kalkulace
poradenství ZDARMA
Půlmaraton Zlín

Dne 12. 9. 2020 jsme se zúčastnili štafetového půlmaratonu v rámci 60. Filmového festivalu ve Zlíně. Na start vyběhli 2 štafety V okno a 4 odvážlivci co si dali 10,2 km.

Certifikát DÁRCE SMÍCHU pro V okno

Naše firma získala certifikát Dárce smíchu...

David Studýnka ukončil na Kelečském Javorníku Evropský pohár

Poslední třetí díl Evropského poháru se uskutečnil o víkendu 28.-29.9.2019 v Rajnochovicích

Archiv novinek

Evropský pohár 2. kolo

Evropský pohár 2. kolo Datum: (28.06.2018)

Na této významné sportovní události byla mezinárodní účast z Itálie, Rakouska, Maďarska, Ruska, Slovenska a samozřejmě nechyběli domácí závodníci.

V sobotu se za chladného a polojasného počasí jela časovka do vrchu s hromadným startem v délce 6,5 km. Trasa byla velmi pestrá, zpočátku vedla po asfaltové cestě, která se po 2 km změnila na šotolinový povrch a postupně přešla na lesní cestu střídající se s polní cestou. Samozřejmě místy byly i prudké výjezdy, takže celkovou délkou byl kopec se svým stoupajícím sklonem velmi proměnlivý a zajímavý. Po startu zhruba na 500 m nastoupil do ostrého tempa maďarský závodník Bence Foldi, ale zhruba po necelém 1 km zvolnil a toho využil ruský závodník Aleksei Kurdin, který ho vystřídal ve vedení a to udržel až do samého konce závodu nedaleko Pohořan. Na druhém místě skončil Bence Foldi a na třetím místě překvapivě Jan Čapek z SK SKIVELO neslyšících Olomouc. Celkově se zde na start postavilo 16. závodníků. Mezi ženami vyhrála ruská závodnice Viktoria Schiriavskova a za ní dojela domácí závodnice Renata Šuláková.

Po skončení časovky se závodníci přesunuli zpět na pevnůstku Radíkov, kde si tréninkově vyzkoušeli technicky náročnou pětikilometrovou trať MTB Cross Country, která byla na programu v neděli.

Druhý den ráno se za chladného a zataženého počasí postavilo na start MTB Cross Country 17 nažhavených závodníků. Trať vedla přímo na pevnůstce Radíkov, ale také v její blízkosti. Na závodní trati byly těžké technické pasáže - jak prudké výjezdy po kamenech a kořenech, tak i prudké sjezdy spolu s ostrými zatáčkami a překážkami. Závodníci v kategorií Elite a master absolvovali 5 kol, senioři 3 kola a ženy 2 kola. Všechny kategorie z celkového počtu kol měli jedno kolo zavádějící (nemožnost předjíždění). V průběhu celé trati se nedalo ani na chvíli oddechnout a závodníci jeli na hranici svých možnosti. S tím si nejlépe popral a po zásluze opět zvítězil Aleksei Kurdin, druhé místo obhájil Bence Foldi a na třetím místě skončil Jan Čapek, který se zároveň stal Mistrem České Republiky neslyšících v MTB Cross Country. Na druhém místě v rámci Mistrovství ČR neslyšících dojel David Studýnka a za ním na třetí pozici skončil Pavel Pastrnek. Mezi ženami v Evropském poháru zvítězila opět Ruska Viktoria Schiriavskova před druhou v Šulákovou.

Celá tato významná sportovní událost proběhla v příjemném přátelském duchu a samozřejmě provázená kvalitní závodní rivalitou. Třetí a poslední kolo Evropského poháru 2018 se bude konat v září a to v Maďarsku.