Tradiční český výrobce
plastových i hliníkových oken a dveří


Používáme německé profily Používáme německé profily

Zeptejte se nás: 573 504 131 739 559 051 (servis)

Proč zvolit V okno?

  Český výrobce
německá kvalita
  Rodinná firma od 1998
  Vlastní výrobní haly
  Servis do 10 dní
  Kalkulace
poradenství ZDARMA
Festivalový půlmaraton - Zlín
Festivalový půlmaraton - Zlín

V neděli 12. 9. 2021 jsme jako firma podpořili sportovního ducha a zaběhli dvě štafety na festlivalovém půlmaratonu ve Zlíně. Našli se i odvážlivci co si dali 10,5 km a 21 km.

Půlmaraton Zlín
Půlmaraton Zlín

Dne 12. 9. 2020 jsme se zúčastnili štafetového půlmaratonu v rámci 60. Filmového festivalu ve Zlíně. Na start vyběhli 2 štafety V okno a 4 odvážlivci co si dali 10,2 km.

Certifikát DÁRCE SMÍCHU pro V okno
Certifikát DÁRCE SMÍCHU pro V okno

Naše firma získala certifikát Dárce smíchu...

Archiv novinek

Jak správně vybrat okna a dveře

Připravili jsme pro Vás pár základních rad, jak správně postupovat při výběru oken a dveří. Další rady můžete najít také v poradně "Často kladené dotazy".

1. Jaké jsou rozdíly a výhody mezi trojsklem a dvojsklem?

Hlavní výhodou trojskla je jeho vyšší tepelná izolace. Úniky tepla zasklenou plochou jsou menší o 45 % (platí po U = 1,1 a U = 0,6 W/m2K). Zda se vyplatí investice do trojskel zjistíte z kalkulace úspor na našich stránkách. Další výhodou plynoucí z vyšší tepelné izolace je menší ochlazování interiérového skla a tím snížení rizika rosení. Bližší informace v  tabulce venkovních teplot způsobujících kondenzaci na různých zaskleních.

Zvukový útlum má trojsklo pouze nepatrně větší než dvojsklo (31dB dvojsklo a 33 dB trojsklo). Je to způsobeno stejnou tloušťkou všech 3 skel, kdy se zvukové vlnění „ideálně“ přenáší. Přestože je nosnost okenního kování dostatečná (120 kg) je nutné u větších křídel počítat s možností častějšího seřizování (zejména u oken v barevném provedení umístěných na slunné straně). Výjimku tvoří čistě sklopné kování, kdy je hmotnost omezena do 60 kg (do 1,8 m2 křídla u trojskla).

Solární zisky jsou naopak u běžného trojskla menší než u dvojskel. Existují však i speciální trojskla se zvýšenými solárními zisky, které mají solární zisky na úrovni dvojskel. Celkový činitel prostupu sluneční energie (g) - trojsklo 47 %, dvojsklo 56 % (dle EN410). Tzn., že propouští světlo stejně jako dvosklo, ale současně tepelně lépe izoluje.

2. Výběr oken nejen pro novostavbu

Výběr oken pro novostavbu, i pro rekonstrukci je rozhodnutím, které ovlivní hodnotu bydlení velice zásadním způsobem. Cena je pro zákazníky podstatným parametrem volby, ale je zapotřebí mít na paměti i kvalitu, aby vám výrobky správně sloužily po dlouhá léta. Levná okna neurčitého původu jsou pro zákazníka mnohokrát zdrojem problémů, které není jednoduché řešit. 

Plastová okna

Plastová okna neustále zůstávají pro většinu zákazníků volbou, která má splnit jejich očekávání, požadavky a současně nabízet příznivou cenu. Jejich dokonalé tepelně izolační parametry plní i náročná kriteria pro nízkoenergetické a pasivní stavby. Jejich obrovskou výhodou je jejich bezúdržbový provoz a možností volby různých designů a barev.

Dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna jsou dřevěná eurookna, která jsou z jejich exteriérové strany chráněna hliníkovým pláštěm. Ten je velmi dobře chrání před povětrnostními vlivy. Okna už není třeba udržovat a i po letech užívání si zachovávají svůj dokonalý vzhled a funkčnost. Z aspektu ceny jde o investici s dlouholetým efektem.

Hliníková okna

Hliníková okna se obvykle používají v nebytových prostorech a všude tam, kde je velká zátěž z pohledu jejich provozu. V posledních letech se už uplatňují pro své parametry také v moderních rodinných a bytových domech. Jde o nevyšší cenovou kategorii oken, která ale vydrží takřka vše.

3. Kriteria pro výběr oken

Klimatické prostředí a okolí, kde se stavba nachází, by mělo být jedním z rozhodujících atributů při volbě oken. Navrhujeme zvážit hlavně aspekty, jako jsou:

  • hlučnost
  • prašnost
  • vlhkost
  • a působení větru.

Je dobré zhodnotit tyto podmínky i pro jednotlivé úseky stavby a adaptovat tak vlastnosti oken rozdílným vnějším vlivům. Tepelně izolační atributy oken přímo působí na úsporu energie, kterou okna svým uživatelům poskytují. V této spojitosti je dobré soustředit se nejen na klasické parametry rámů oken, jako jsou stavební hloubka a počet komor, ale posoudit také parametry jejich zasklení. Je příhodné mít dostatek informací o prostupu tepla celým oknem Uw paprsků, tedy kombinací prostupu rámem i sklem, to je z pohledu úspory energie rozhodující charakteristika okna.

Bezpečnost domova je dalším důležitým kriteriem, které je nutné zvážit. Moderní okna poskytují řadu ochranných prvků, které komplikují pokus o vloupání. Doporučujeme seznámit se s nabídkou výkonných doplňků a především s kvalitou a funkčností kování vašich oken, které podstatně ovlivňují funkčnost oken.

Cena oken je pro kupujícího velmi často tím nejdůležitějším kritériem a zejména v poslední době je velice lákavá nabídka různých slev. Kvalita ale není zdarma a zákazník by měl pokaždé mít doložen také zdroj oken včetně odpovídající záruky kvality.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Přehled kontaktů

V okno s.r.o
Skaštice 149, Kroměříž

Tel.: +420 573 504 131
Email:
Web: V okno

Zobrazení: Klasické / Mobilní

Zpravodaj

Přihlášením k odběru novinek (newsletteru), získáte výhody v podobě akcí a slev na naše výrobky a služby. Dále také rady a informace typu seřízení oken a jak se o okna starat...

Přihlásit k odběru
  • googleplus
  • youtube
  • instagram
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím