Tradiční český výrobce
plastových i hliníkových oken a dveří


Používáme německé profily Používáme německé profily

Zeptejte se nás: 573 504 131 739 559 051 (servis)

Proč zvolit V okno?

  Český výrobce
německá kvalita
  Rodinná firma od 1998
  Vlastní výrobní haly
  Servis do 10 dní
  Kalkulace
poradenství ZDARMA
Tour de Formosa - AKTUALIZOVÁNO
Tour de Formosa - AKTUALIZOVÁNO

Pavel Pastrnek a David Studýnka z cyklistického oddílu SK SKIVELO neslyšících jsou na silničním etapovém závodě v Taiwanu...

Evropský pohár 3. kolo
Evropský pohár 3. kolo

Neslyšící cyklisté Pavel Pastrnek, Jan Čapek, David Studýnka, Lumír Vascily a Renata Šulákova vyrazili do Maďarska...

Evropský pohár 2. kolo
Evropský pohár 2. kolo

O víkendu se uskutečnilo druhé kolo Evropského poháru neslyšících v Radíkově nedaleko Olomouce.

Archiv novinek

Údržba a vlastnosti plastových oken

Údržba a vlastnosti plastových oken

Plastový profil by měl být od firem, které splňují evropské normy. Zajisté by měl mít i požadovaný počet komor, kdy počítáme pouze ty svislé a směrem zleva doprava. A v neposlední řadě by měli být vystuženy ocelovými pozinkovanými výztuhami.

Vlastnosti plastových oken, které by neměly postrádat:

 

  • Plastový profil by měl být od firem, které splňují evropské normy. Zajisté by měl mít i požadovaný počet komor, kdy počítáme pouze ty svislé a směrem zleva doprava. A v neposlední řadě by měli být vystuženy ocelovými pozinkovanými výztuhami.
  • Kování musí být snadno seřiditelné a okenní kliky z kvalitního materiálu nejlépe celokovové. Kování by mělo mít bezproblémovou funkci, ale zároveň dostatečný počet zámečků po obvodě okna.
  • Zasklení oken by mělo mít koeficient maximálně 1,1. Z důvodu toho že okno je velká plocha a mohlo by docházet k velkým únikům tepla. Sklo by mělo být zaskleno hluboko v rámu. Zhruba 3-4 mm níž je těsnící guma, aby nedocházelo k rosení skel.
  • A v neposlední řadě řemeslné zpracování plastových oken. Kontroluje se převážně začištění rohových svárů nebo rohových spojů zasklívacích lišt.

Údržba plastových oken

Nejprve si uvedeme ochranu zbrusu nových oken . Ikdyž plastová okna jsou chráněny proti cementu, malťe atd... Tak by okna měly být v brzké době očištěny a taktéž odlepeny ochranné fólie převážně v zájmu ochrany kování a vzhledu. Ochranou fólii nejpozději do 2 až 3 týdnů je nutné sundat, protože by pak mohlo dojít k tomu, že už by nešla dolů.
Jednou za měsíc se doporučuje kontrola funkčnosti odvodňovacích kanálků .
Dalším aspektem je promazávání kování . Pokud funkčnost dílů kování vázne nebo jsou těžko ovladatelné je vhodné je pomocí silikonového oleje je promazat nejlépe dvakrát za rok.
Čištění profilů oken jak bílé tak i s barevným dekorem lze snadno čištit roztokem vody se saponátovým prostředkem. V žádném případě nepoužívat organické prostředky na čištění. Drobné škrábance lze taky snadno odstranit pomocí abrazivního prostředku například cifu. V případě hlubších škrábanců je lepší se již obrátit na výrobce.
Důležitá je i správná a bezpečná manipulace s okny , převážně u plastových oken a dveří s kombinovanou funkcí křídel. Nemanipulujte s okenní klikou ve fázi otevřeného okna, dveří nebo vyklopeného, může dojít k posuše kterou nemusíte bez odborníka odstranit.
A v neposlední řadě mytí oken . Venkovní stranu která není v přízemí čistěte tak, že otevřete křídla plně do místnosti a dodržte bezpečnostní opatření proti pádu. Při úplném čištění výklopných křídel je nutné kování odjistit z důvodu uvolnění křídla. Poté je nutné jeho správné zpětné zajištění.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Přehled kontaktů

V okno s.r.o
Skaštice 149, Kroměříž

Tel.: +420 573 504 131
Email:
Web: V okno

Zobrazení: Klasické / Mobilní

Zpravodaj

Přihlášením k odběru novinek (newsletteru), získáte výhody v podobě akcí a slev na naše výrobky a služby. Dále také rady a informace typu seřízení oken a jak se o okna starat...

Přihlásit k odběru
  • googleplus
  • youtube
  • instagram
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím