Tradiční český výrobce
plastových i hliníkových oken a dveří


Používáme německé profily Používáme německé profily

Zeptejte se nás: 573 504 131 739 559 051 (servis)

Proč zvolit V okno?

  Český výrobce
německá kvalita
  Rodinná firma od 1998
  Vlastní výrobní haly
  Servis do 10 dní
  Kalkulace
poradenství ZDARMA
V okno 20 let na trhu
V okno 20 let na trhu

V září 2018 jsme oslavili 20 let naší působnosti v oknařské branži.

Jiří Petera za volantem
Jiří Petera za volantem

Náš zaměstnanec Jirka Petera se účastnil tradičního automobilového závodu Ve stopě Valašské zimy.

Tour de Formosa - AKTUALIZOVÁNO
Tour de Formosa - AKTUALIZOVÁNO

Pavel Pastrnek a David Studýnka z cyklistického oddílu SK SKIVELO neslyšících jsou na silničním etapovém závodě v Taiwanu...

Archiv novinek

Údržba a vlastnosti plastových oken

Údržba a vlastnosti plastových oken

Plastový profil by měl být od firem, které splňují evropské normy. Zajisté by měl mít i požadovaný počet komor, kdy počítáme pouze ty svislé a směrem zleva doprava. A v neposlední řadě by měli být vystuženy ocelovými pozinkovanými výztuhami.

Vlastnosti plastových oken, které by neměly postrádat:

 

  • Plastový profil by měl být od firem, které splňují evropské normy. Zajisté by měl mít i požadovaný počet komor, kdy počítáme pouze ty svislé a směrem zleva doprava. A v neposlední řadě by měli být vystuženy ocelovými pozinkovanými výztuhami.
  • Kování musí být snadno seřiditelné a okenní kliky z kvalitního materiálu nejlépe celokovové. Kování by mělo mít bezproblémovou funkci, ale zároveň dostatečný počet zámečků po obvodě okna.
  • Zasklení oken by mělo mít koeficient maximálně 1,1. Z důvodu toho že okno je velká plocha a mohlo by docházet k velkým únikům tepla. Sklo by mělo být zaskleno hluboko v rámu. Zhruba 3-4 mm níž je těsnící guma, aby nedocházelo k rosení skel.
  • A v neposlední řadě řemeslné zpracování plastových oken. Kontroluje se převážně začištění rohových svárů nebo rohových spojů zasklívacích lišt.

Údržba plastových oken

Nejprve si uvedeme ochranu zbrusu nových oken. Ikdyž plastová okna jsou chráněny proti cementu, malťe atd... Tak by okna měly být v brzké době očištěny a taktéž odlepeny ochranné fólie převážně v zájmu ochrany kování a vzhledu. Ochranou fólii nejpozději do 2 až 3 týdnů je nutné sundat, protože by pak mohlo dojít k tomu, že už by nešla dolů.
Jednou za měsíc se doporučuje kontrola funkčnosti odvodňovacích kanálků.
Dalším aspektem je promazávání kování. Pokud funkčnost dílů kování vázne nebo jsou těžko ovladatelné je vhodné je pomocí silikonového oleje je promazat nejlépe dvakrát za rok.
Čištění profilů oken (jak bílé tak i s barevným dekorem) lze snadno čištit roztokem vody se saponátovým prostředkem. V žádném případě nepoužívat organické prostředky na čištění. Drobné škrábance lze taky snadno odstranit pomocí abrazivního prostředku například cifu. V případě hlubších škrábanců je lepší se již obrátit na výrobce.
Důležitá je i správná a bezpečná manipulace s okny, převážně u plastových oken a dveří s kombinovanou funkcí křídel. Nemanipulujte s okenní klikou ve fázi otevřeného okna, dveří nebo vyklopeného, může dojít k poruše, kterou nemusíte bez odborníka odstranit.
A v neposlední řadě mytí oken.  Venkovní stranu, která není v přízemí čistěte tak, že otevřete křídla plně do místnosti a dodržte bezpečnostní opatření proti pádu. Při úplném čištění výklopných křídel je nutné kování odjistit z důvodu uvolnění křídla. Poté je nutné jeho správné zpětné zajištění.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Přehled kontaktů

V okno s.r.o
Skaštice 149, Kroměříž

Tel.: +420 573 504 131
Email:
Web: V okno

Zobrazení: Klasické / Mobilní

Zpravodaj

Přihlášením k odběru novinek (newsletteru), získáte výhody v podobě akcí a slev na naše výrobky a služby. Dále také rady a informace typu seřízení oken a jak se o okna starat...

Přihlásit k odběru
  • googleplus
  • youtube
  • instagram
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím